Výroba


 

Náš nábytek se neobejde bez kvalitní oceli a kvalitního sváru. Proto výrobu kovových částí svěřujeme odborníkům a raději se naplno věnujeme práci se dřevem.

 

 


Po důkladné kontrole přichází na řadu finální stříkání práškovou vypalovací barvou. To nám zajišťuje specializovaná firma a my tak máme jistotu že budeme mít kovové části vždy s prvotřídní kvalitou a odolností.

Díky velké formátovací pile máme vždy jistotu že velikost bude vždy taková jakou si zákazník přeje a že dodržíme všechny úhly.

 

Broušení je práce která nejvíce ovlivní konečný výsledek, zde totiž desku důkladně kontrolujeme a všechny nedokonalosti přebrušujeme a tmelíme abychom dosáhli dokonalého výsledku. Jako povrchovou úpravu používáme tvrdovoskový olej od Českého výrobce který je složen pouze z přírodních vosků a olejů. Provádíme vždy dva nátěry a každý důkladně vmasírujeme pomocí PADu do dřeva.


Na závěr přichází část která nás baví nejvíc. Kompletace. Do dřeva zašroubujeme závrtné matice, ujistíme se že všechny komponenty bezvadně sedí a pak už je zboží na cestě k Vám!
Zakládáme si na osobním a přátelském přístupu k zákazníkovi a snažíme se svoji práci dělat na 100% za všech okolností. 

Něco málo o dřevě které používáme...

Kaučukovník je svými vlastnostmi velmi podobný našemu dubu a má kladný vliv na životní prostředí. Po přibližně 30 letech, kdy přestanou produkovat latex, se kaučukovníky vykácí a zasadí se nové. Dřív tomu tak nebylo a celé plantáže se nesmyslně vypalovaly – pro farmáře zabývající se výhradně sbíráním latexu to bylo jednodušší. Díky tomu, že se dřevo z kaučukovníků dále zpracovává, nemusí se těžit drahocenné deštné pralesy. Je to jednoduché, čím více se spotřebuje kaučukovníků, u kterých je dřevo pouze vedlejší produkt, tím méně se vykácí deštných pralesů, kterých tak zoufale ubývá.

Není to ale jen o ekologii. Kaučukovník má skvělé vlastnosti pro výrobu nábytku. Jeho dřevo je lehké a o něco málo tvrdší než dub. Skvěle se zpracovává a drží stálý tvar. U stolu dlouhého třeba 2 metry se vám pak nestane, že by se, byť jen trošku prohnul. Dřevo je odolné proti houbám, bakteriím a plísním, a tedy i skvělou volbou na pracovní desku do kuchyně. Každý určitě ocení i to, že je kaučukovník téměř dvakrát levnější než dub.

Pokud si chcete o dřevě zjistit něco víc, tak hledejte pod těmito názvy.
Hevea, ecowood, rubber wood, Hevea brasiliensis

Šablonu na míru vytvořil Tomáš Hlad & Shoptetak.cz